Dachy hal stalowych

Firma Konstrukcje Stalowe JANO sp. z o.o. zajmuje się kompleksowym wykonawstwem hal stalowych (hale magazynowe, przemysłowe, obiekty stalowe użyteczności publicznej itp.) w wersji pod klucz. Jednym z etapów prac jest projektowanie i budowa systemów dachowych na hale stalowe.

Budowa hal stalowych – dachy dopasowane do potrzeb

Dbamy, aby dachy były dopasowane do wielkości i przeznaczenia obiektu oraz indywidualnych potrzeb inwestora, dlatego materiały na poszycia dobieramy indywidualnie do każdego projektu. Stosujemy zaawansowane konstrukcyjnie rozwiązania, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo, trwałość i funkcjonalność. Nasze dachy spełniają obowiązujące normy budowlane i dobrze się prezentują.

Budujemy dachy, które:

  • posiadają szczelne połączenia i najwyższe parametry izolacji cieplnej,

  • są prawidłowo zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych,

  • estetycznie wyglądają,

  • posiadają szereg funkcjonalnych akcesoriów (okna i świetliki, systemy wentylacji, klapy dymowe itp.).

  • są lekkie i nie zwiększają wskaźnika zużycia stali,

  • są dopasowane nawet do budynków o ponadprzeciętnych powierzchniach użytkowych,

  • są ekonomiczne i szybkie w montażu,

  • zapewniają dobrą izolację akustyczną,

Rodzaje dachów, które budujemy

Blacha zewnętrzna / izolacja z wełny/ blacha wewnętrzna

Hale przemysłowe możemy wykonać z dachem z płyt warstwowych, które łączą funkcję konstrukcyjną oraz izolacyjną. Okładziną są płyty z blachy stalowej, a wewnętrzny rdzeń z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej lub styropianu stanowi izolację okładziny.

Dach z membrany dachowej PCV

Kolejnym poszyciem dachowym, które może trafić na budowane hale stalowe, jest membrana dachowa PCV. Blachę trapezową (pokrytą farbą podkładową) mocujemy do płatwi dachowych mocnymi wkrętami. Funkcję izolacji może pełnić wełna mineralna lub tradycyjne płyty styropianowe (są one jednak łatwiej palne). Grubość płyt dobieramy jest w zależności od przeznaczenia i wymagań izolacyjnych obiektu. Od zewnętrznej strony izolację zabezpieczamy folią PE, a warstwę zewnętrzną pokrywamy specjalną membraną dachową PCV.

Dach z płyt warstwowych

Hale przemysłowe możemy wykonać z dachem z płyt warstwowych, które łączą funkcję konstrukcyjną oraz izolacyjną. Okładziną są płyty z blachy stalowej, a wewnętrzny rdzeń z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej lub styropianu stanowi izolację okładziny.

Blacha zewnętrzna i miękka wełna na welonie szklanym

Budujemy również hale stalowe z dachem wykonanym z arkuszy blachy trapezowej (pokrytej cynkiem i aluminium) z izolacją wykonaną z wełny mineralnej, którą trwale łączymy z dodatkowymi warstwami ochronnymi (folią aluminiową, siatką z włókien szklanych i powłoką winylową). Izolacja trafia pomiędzy blachę zewnętrzną, a płatwie dachowe.